رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: زنان سالمند تقریبا 4 برابر مردان سالمند تنها هستند، لذا مراقبت و برنامه‌ریزی جدی برای سالمندان تنها ضرورت است.

رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: زنان سالمند تقریبا 4 برابر مردان سالمند تنها هستند، لذا مراقبت و برنامه‌ریزی جدی برای سالمندان تنها ضرورت است.
فرید براتی‌سده در آیین افتتاح کارگاه آموزشی سبک زندگی سالم در دوران سالمندی در کرمان گفت: هفته تکریم سالمندان، نه بر علیه هرگونه تبعیض، از سوی سازمان بهزیستی در سراسر کشور گرامی داشته می‌شود. براتی‌سده استفاده از ظرفیت سالمندان در سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و اجرای فعالیتهای مرتبط با سالمندان را از جمله نشانه‌های مشارکت سالمندان دانست و افزود: مشارکت سالمندان از علائم سالمندی فعال است.

رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور در ادامه گفت: 8.2 درصد جمعیت کشور در دوره سالمندی قرار دارد و بنابراین ضرورت برنامه ریزی مناسب برای آنان احساس می شود و در این بین زنان سالمند تقریبا چهار برابر مردان سالمند تنها هستند، لذا مراقبت و برنامه ریزی جدی برای سالمندان تنها ضرورت است.

رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندی خاطر نشان کرد: تلاش در جهت تقویت و توسعه بنیادهای فرزانگان یکی از اهداف جدی سازمان بهزیستی در زمینه مشارکت سالمندان در حیطه‌های اجتماعی و استفاده از تجربه‌های گرانبهای آنان است که البته استان کرمان از لحاظ جلب مشارکت سالمندان در امور مربوط به خود یکی از استانهای فعال کشور است. علیرضا اسدی، معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمان نیز در این کارگاه گفت: بر اساس طرح توانمندسازی و به منظور ارتقاء کیفیت زندگی زنان سالمند، دوره‌های آموزشی مستمر در موضوعات مختلف طراحی شده است که طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده 5000 زن سالمند از این آموزشها بهره‌مند می‌شوند. لازم به ذکر است؛ در حاشیه این مراسم رییس دبیرخانه شورای ملی سازمان بهزیستی کشور با حضور در مرکز سالمندان بهارستان سلامت و بنیاد فرزانگان از این مراکز بازدید و درجریان برنامه‌ها، مسائل و مشکلات مراکز و سالمندان قرار گرفت. همچنین همزمان دوره آموزشی سبک زندگی سالم در دوران سالمندی در شهرستانهای بافت، سیرجان، بردسیر و رفسنجان برای زنان سالمند برگزار شد.درگاه پرداخت موبایلی آپ:  333#*4*733* 
شماره کارت بانک ملت به نام خیریه مهرمبین برآفتاب:  6104-3378-0666-3215 
شماره حساب بانک ملت به نام خیریه مهرمبین برآفتاب: 5782224907 
شماره شبا بانک ملت به نام خیریه مهرمبین برآفتاب: 
IR320120000000005782224907

Comments are now closed for this entry

Template Design:zagrosGroup